Ізотерапія - як різновид арт-терапії

Що таке арт-терапія?

 Арт-терапія в перекладі з англійської мови – «лікування мистецтвом». Для малюків і дорослих арт-терапія являє собою якийсь комплекс особливих методик і вправ з використанням творчих видів роботи. Ці методики застосовують для оздоровлення та корекції психологічного стану.

Різновиди арт-терапії

 Завдяки своєму активному розвитку, методи арт-терапії зуміли охопити практично всі аспекти мистецтва і діяльності, що має відношення до творчості. Велика їх частина може бути застосована для дітей різного віку. Головне, правильно застосувати ту чи іншу. На сьогоднішній день широкого поширення набули такі види арт-терапії:

·        Ізотерапія.

·        Кольоротерапія.

·        Бібліотерапія.

·        Данс-терапія.

·        Музикотерапія.

·        Терапія з використанням тканини.

·        Драматерапія та ін.

Ізотерапія

 У кризових ситуаціях дорослій людині потрібна допомога. Для виведення агресії без шкоди для оточуючих можна скористатися ізотерапією. Творчість дозволяє розслаблятися і відпочивати.

 При сильному стресі можна використовувати ліплення з тіста. Творчість піде на користь. Створення сувенірів для друзів зніме напругу і подарує посмішки близьких.

 Створення колажів або малюнків дозволяє відпочивати від накопичених проблем. Збільшення відмінно підійде для тих, хто вважає за краще виконувати завдання на комп’ютері.

Малювання мазками дозволяє визначити настрій людини в даний момент. Великі мазки говорять про впевненість, стабільності людини. Темні тони і дрібні штрихи вказують на депресивний стан.


            Вправи арт-терапії для дорослих

  • Маяк

Ця вправа для тих, хто відчуває себе втраченим, пригніченим або ізольованим, вираз цих почуттів і візуалізація надії може бути терапевтичним і прекрасним способом виявити потреби, відчути надію на майбутнє.

Закрий очі і подумай про те, що абсолютно всі коли-небудь відчували себе втраченими і ізольованими, це нормально.

Потім уяви: ти пливеш в човні в ясний день, але з плином дня, погода стала гірше. Небо потемніло, море чорне і неспокійне. Холодно, і в човен ллється вода. Ти заблукала і не знаєш, як знайти дорогу.

Але далеко ти бачиш маяк, що вказує шлях в безпечне місце. Спрямуй до цього маяка.

Тепер візьми папір і олівці. Намалюй і розфарбуй маяк в якості орієнтира. Можеш змалювати себе недалеко від маяка, або додати надихаючі слова, які представляють собою джерела керівництва в твоєму житті.

  • Віршований колаж

Самокритика може ускладнити творчий процес, а підібрати слова, щоб висловити свої почуття, часто буває складно. Створюючи вірш з набору слів, зібраних з журналів, газет і старих книг, ти можеш створити несвідомий вірш, який формує вже існуючі слова відповідно до твоїх почуттів.

Тобі знадобиться:

  1. Старі журнали, газети, ілюстровані книги та макулатура.
  2. Маркери і кольорові олівці
  3. Ножиці і клей
  4. Картон або щільний папір для основи колажу

Спробуй створити свій власний колаж з слів / віршів, наповнений позитивними твердженнями і добрими словами, які ти хотіла б більше пов'язати з собою.

Привілей стільки свободи творчості, скільки ти хочеш, включаючи зображення і кольору, які також змушують тебе відчувати себе добре.

  • Як виглядає тривога

Розуміння і візуалізація занепокоєння може стати першим важливим кроком в боротьбі з ним і його лікуванні.

Подання тривоги у вигляді абстрактного поняття, людини або навіть монстра може допомогти розробити стратегії розпізнавання її, коли ти відчуєш її наближення, і впоратися з нею відповідним чином. Ця вправа дозволяє робити саме це.

Приділи хвилину уважному роздуму над тим, що таке тривога для тебе. Закрий очі і зосередитися на диханні. Зверни свої думки на занепокоєння. Якби тобі довелося описати його, з чого б ти почала? Чи є у нього тіло, голова і кінцівки, або воно більш абстрактно? Яку форму воно приймає? Воно високе, низьке, худе, товсте? Якого кольору?

Спробуй відтворити своє занепокоєння з допомогою матеріалів для творчості. Можеш використовувати пластилін або глину, можеш фарби або олівці.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу