Взаємовідносини матері і сина: 5 типів матерів і їх вплив на майбутнього чоловіка
Мати - це перша жінка, з якою взаємодіє майбутній чоловік. Саме вона несвідомо моделює і програмує його майбутнє особисте життя. І поведінка матері може бути різноманітною: вона може проявляти гіперопіку, бути відстороненою або надто владною...
Розглянемо 5 основних типів матерів і їх вплив на формування чоловічої психіки.
1. Закохана мати.
 Хто вона
Її погляд, жести, слова все підкреслює її захоплення і закоханість, які вона 24 години на добу дарує своєму синові. Він - проекція її ідеального чоловіка.
Найменший успіх сина, навіть найменш вагомий викликає у матері екстаз, вона починає розхвалювати його фізичні, моральні і розумові якості. Вона моментально починає пророкувати йому велике майбутнє.
Вона бажає йому тільки кращого в усьому, готова пожертвувати собою заради нього. Він - сенс її існування.
Вона готова на все заради нього, а її вимоги досить завищені. Вона не виносить посередності і буденності ні в ньому, ні поруч з ним. Всі її надії пов'язані виключно з ним. Поки б'ється її любляче материнське серце, вона буде обсипати його компліментами і підбадьорюючими установками.
Це мати «великої людини».
Її вплив
Сила, яку передає своєму синові така мати, колосальна. Син витягує з цих відносин сильну віру в себе, завдяки чому він з легкістю буде долати мінливості життя. Він амбітний і впевнений в собі.
В особистому житті син теж дуже амбітний. Випробувавши на собі таку величезну і ні від чого не залежну материнську любов, такий чоловік буде шукати жінку, яка йому замінить матір і буде дивитися на нього такими ж захопленими очима. Така установка часто призводить його до розчарувань в особистому житті, тому він швидко змінює одні відносини на інші, не затримуючись з однією жінкою занадто довго. Його пошук ідеалу призводить до того, що він, колись прекрасний принц, стає розчарованим і рідко коханим Дон Жуаном. Якщо йому все ж вдається знайти свою рідкісну перлину, їй він присвятить всього себе назавжди, забуваючи навіть про себе. Сильні жінки і спокусниці його мало цікавлять.
2. Гіперопікуюча мати.
Хто вона
Цей архетип добре показаний у фільмах Вуді Аллена. Тривожна, нав'язлива, владна і є єдиним цілим зі своїм сином.
Її мета - якомога довше підтримувати свої переваги і права на сина. Заради цього вона часто вдається до прийому «контрастного душу», коли похвали можуть різко змінюватися лайкою і навпаки. Вона любить грати на його страхах: перебільшувати небезпеку, що криється у величезному світі. У той же час вона з щирою материнською любов'ю його підбадьорює, балує і пестить. Її підвищена тривожність передається синові разом з песимістичним поглядом на навколишній світ і залежністю від авторитету матері.
 Її вплив
Пригнічені такою сильною оберігаючою любов'ю, хлопчики виростають тривожними, у них не формується належним чином чуттєва сторона взаємин і до того ж вони живуть з постійним відчуттям провини. Їм дуже складно будувати особисте життя, у них знижені комунікативні навички, свої емоції вони «тримають під замком».
Ці чоловіки буквально «прив'язані» до матері, без неї вони бояться і кроку ступити. Якщо вони все-таки вирішують розірвати цей міцний зв'язок, то для них це дуже болісно, ​​але раз і назавжди. Якщо вони не роблять такого кроку, вони залишаються відданими матері, а решта жінок будуть для них завжди на другому плані. Його обраниці ніколи не побачать в очах його матері почуття схвалення і подяки. Найчастіше такі чоловіки вибирають інфантильних жінок, яких їх матуся зможе вдочерити і виховувати разом з ним.
3. Відсторонена мати.
Хто вона
Така мати сильно сумнівається в тому, що вона здатна добре виховувати дитину. Вона боїться нашкодити їй, боїться, що змусить її страждати. Всі почуття і дії здаються їй небезпечними: її емоції, манера спілкування, ініціативи. Тому вона відсторонюється фізично і емоційно від своєї дитини.
Це не означає, що вона не любить свого сина, вона його дуже любить, тому так і поводиться. Але синові не дано усвідомити внутрішніх мотивів матері, він бачить тільки холодність і байдужість і вирішує, що його не люблять.
 Її вплив
Серед чоловіків, вихованих в такому стилі часто можна зустріти жінконенависників і мізантропів. Вони не купалися в турботі і материнській любові, вони не звикли довіряти жінкам. Вони завжди ведуть цинічні розмови про кохання, чуттєвість і взаємини.
З жінками вони завжди приховують своє справжнє обличчя, з обережності, про всяк випадок і завжди демонструють страхітливу холодність. Вони ніби відновлюють ту дистанцію, яка була між ними і матір'ю і самі ж від цього страждають. Якщо вони руйнують стіну холодності і будують відносини з палкою, вселяючою довіру і благородною жінкою вони повністю віддадуться цим почуттям і відносинам.
4. Деспотична мати.
Хто вона
Усвідомлює вона чи ні, але вона знаходиться в явному конфлікті з чоловіками, вона хоче всіх чоловіків тримати під своїм каблуком. Цій жінці потрібна влада. Вона в усьому домінує, авторитарна, її маленький світ крутиться з-під палиці, якою вона розмахує.
Вона тисне на сина своєю особистістю і постійно повторює йому, що на кораблі може бути тільки один капітан.
Її вплив
Сини таких матерів часто поводяться на перший погляд парадоксально. Здається, що вони роблять все, щоб віддалитися від власних деспотичних матерів лише для того, щоб зі своїми майбутніми партнерками відтворити такі ж взаємини, придушені, переважно. І в майбутньому, якщо такі взаємини тривають у часі, такі чоловіки прагнуть звільнитися від цього згубного для них зв'язку через невірність, зради, так і не задовольнивши себе до кінця.
Однак їх підпорядкованість жінкам має свої межі, аж до того, що це вони, дорослі сини пригнічують матерів, стають зі своїми жінками агресивними, жорстокими в словесному і навіть фізичному плані, таким чином ніби бажаючи помститися власним жорстоким матерям.
5. Доброзичлива мати.
Хто вона
Перш за все, це щаслива мати, задоволена своїм партнером-чоловіком, який не проектує на свого сина нні завищених вимог та очікувань, ні недосяжних ідеалів.
Вона уважно ставиться до потреб сина, не проявляючи при цьому підвищеної тривожності. Вона чуйно стежить за добробутом і затишком в родині, однак, «керівні» позиції займає батько сімейства.
Вона вміє отримувати задоволення від життя різноманітними способами і її син не є єдиним сенсом її існування. Вона завжди готова допомогти йому, посприяти і допомогти, особливо в підлітковому віці. Він не відчуває нестачі в її уваги і в той же час не відчуває тиску на свою особистість. Коротше кажучи, вона не заважає йому будувати своє особисте життя і любити таких же жінок як вона, бо її є кому любити.
 Її вплив
У такої жінки виростають довірливі сини, які відчувають себе комфортно по життю і в чоловічому, і в жіночому суспільстві. Виховуючись в атмосфері щасливого сімейного життя і спостерігаючи гармонійні відносини матері і батька, хлопчик, а потім, чоловік прагне знайти жінку, яку він зможе ощасливити і «відтворити» такі ж щирі відносини.
Він не закритий від навколишнього світу, не приховує своїх емоцій. Він вміє грати ролі як друга, так і коханця, не лякається складних відносин з «сильною» партнеркою. Єдина особливість в психології таких чоловіків - вони не здатні будувати любовні стосунки без взаєморозуміння і доброзичливості. Втім, як говорив Аристотель: «Дружба - найкраща основа сімейного союзу».
Всі 5 типів матерів поєднуються в кожній жінці. Її особистість і її життєва історія підсилюють напрям розвитку і формування особистого життя її сина і можливість або неможливість розірвати або послабити тандем «мати-син».
На основі книги психоаналітика Alain Braconnier "Madri i figli".

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу