Порадник для батьків

                 Поради батьками щодо безпечної поведінки дитини в цифровому середовищі

Для створення безпечної поведінки дитини в цифровому середовищі необхідно дотримуватися вищевказаних порад.

З дитиною  потрібно говорити про безпеку в Інтернеті, вчити робити аргументований вибір та нести відповідальність за його результати.

 Проста заборона використання ґаджетів може призвести до втрати довіри дитини та приховування нею своїх захоплень. Поперше варто говорити, пояснювати, формувати культуру використання Інтернету в повсякденному житті; будувати відкриті та довірливі стосунки з дитиною щодо використання технологій: підтримувати спілкування, давати поради. Дитина має знати, що дорослий поруч і готовий допомогти; разом з дитиною переглядати матеріали на її улюблених веб-сайтах та грати в її улюблені Інтернет-ігри. Це допоможе краще зрозуміти інтереси дитини, її захоплення та причини такого вибору. Також це може стати приводом для невимушеного початку розмови про безпеку в Інтернеті.

У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства чи експлуатації, вербування чи маніпуляцій в цифровому просторі, варто одразу звернутись до Національної поліції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України (цілодобово).

 Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів:

1) Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитин (Пн – Пт з 12:00 до 16:00): 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних); 16 111 (безкоштовно з мобільних).

2) Онлайн консультація для підлітків в Teenergizer.

3) Чат-бот у Telegram і Viber допоможе дізнатись, куди звертатись за допомогою.

Встановити «батьківський контроль» для пристроїв із операційною системою Windows 10

можна за такою послідовністю дій:

1)    перейдіть з меню Пуск в розділ «Облікові записи користувачів»;

2)    у категорії «Сім’я та інші користувачі» натисніть «Додати члена сім’ї»;

3)    операційна система на вибір запропонує створити профіль для дитини або дорослого;

4)     обравши відповідний пункт, введіть адресу електронної пошти. Для підтвердження адреси зайдіть в папку вхідних повідомлень електронної пошти.

!Важливо: операційна система не дозволить активувати «батьківський контроль» для локального облікового запису. Створіть новий профіль для кожного користувача, якого належить контролювати.

 

Встановити «батьківський контроль» для пристроїв з операційною системою Android

можна за такою послідовністю дій:

1) відкрийте програму «Play Маркет»;

2) у лівому верхньому кутку екрану натисніть на значок «меню» і виберіть «Установки» – «Батьківський контроль».

3) увімкніть означену функцію.

4) обмежте доступ до налаштувань «батьківського контролю», встановивши PIN-код.

5) встановіть такі фільтри: «Додатки, ігри, фільми і серіали. Виберіть максимально допустиме вікове обмеження для контенту», «Музика і книги. Забороніть завантаження і покупку контенту для дорослих».

!Важливо: «батьківський контроль» діє тільки на тому пристрої, де ви його налаштували. При необхідності ввімкніть його на іншому пристрої, знову виконавши наведені вище інструкції.          

 

Встановити «батьківський контроль» для пристроїв «iPhone», «iPad», «iPod touch»

 можна за такою послідовністю дій:

1) перейдіть в меню «Налаштування» – «Основні» – «Обмеження».

2) покрутіть вниз і натисніть «Обмеження», а потім «Включити обмеження».

3) створіть пароль функції «Обмеження». Код-пароль обмежень необхідний для зміни налаштувань або відключення обмежень.

Крім того, на сайтах підтримки від виробників можна отримати додаткову інформацію щодо принципів роботи та точного налаштування функції «батьківського контролю».                     




     ЕФЕКТИВНЕ ВИРІШУВАННЯ  КОНФЛІКТУ

· Поперше батькам необхідно вислухати думку власної дитини, без оцінки її дій і звинувачень у довірливій атмосфері. Але враховуйте можливість спотворення інформації під час її передачі.

· Подруге обговоріть ситуацію, що склалася та обережно підведіть дитину до думки про те, що можливо причиною сварки стало непорозуміння.

· Третім кроком має бути ознайомлення з точкою зору протилежної сторони конфлікту (педагога, інших/ого учнів/учня)

· Уникайте суджень щодо дій та висловлювань протилежної сторони. Контролюйте свої емоції.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

У жодному випадку Ви НЕ маєте права морально чи фізично чіпати іншу дитину!

· Пошук виходу з конфлікту має відбуватися при спільній бесіді батьків, учнів , класного керівника, майстра в/н. Якщо вирішити конфлікт не виходить, слід звернутися до психолога, адміністрації.

· Але якщо у дитини підчас конфліктів з однолітками регулярно з'являються синці, доведеться діяти рішуче і залучати керівництво  навчального закладу, для вирішення конфлікту.

ПРОФІЛАКТИКА КОНФЛІКТІВ 

· Виховуйте у дитини почуття власної гідності та толерантне ставлення до оточуючих, це допоможе їй уникати конфліктів з оточуючими.

· Привчайте  не показувати свій страх і не піддаватися на провокації. Виховуйте  почуття поваги до викладачів та оточуючих.

· Завжди підтримуйте зв'язок з класним керівником та майстром в/н. У  суперечливих ситуаціях не відстоюйте сліпо позицію вашої дитини,  вислухайте і протилежну сторону, щоб мати змогу адекватно оцінити ситуацію.


Поради щодо

дистанційного навчання 

Організація навчального процесу онлайн відрізняється від очного навчання. В першу чергу тим, що учням складніше вчитися самостійно. Майже кожен третій учень перебуває у стресовому стані/тривозі.

Однією з причин є втрата тієї стабільності та структурованості (зрозумілості), яка була, коли дитина мала чіткий режим, розклад і розуміння, що за чим йде.

Стрес і тривога, відбивається на їхній пізнавальній активності (допитливості), навчальній мотивації, успішності.

Дотримуючись певних порад ми зможемо допомогти учню створити позитивну атмосферу для навчання.

ü  Чіткий розклад

Складіть новий розклад. Повісьте його на видному місті, намагайтеся дотримуватися режиму дня (підйом в один і той же час, перерви, прийом їжі тощо). Режим позитивно позначається і на нервовій системі.

ü  Організувати робочу зону

Якщо немає своєї кімнати, то хоча б свій куточок. Усі зайві предмети, що відвертають увагу, доцільно прибрати. Світло — яскраве і холодне освітлення підвищує пильність.

ü  Одяг

Учневі буде значно простіше увійти у «роль учня» і переключитися на заняття, якщо він буде одягнений в одяг який (асоціюється з навчанням).

ü  Робити перерви

Учень докладає чимало зусиль, аби сконцентруватися і зрозуміти, що йому через екран намагаються донести. Енергії витрачається більше, ніж на звичайному уроці. Тому вкрай важливо, аби діти перемикали свою увагу і відпочивали між уроками (по можливості не в гаджетах). Учню  потрібно переключитися, відпочити і перезарядитися.

ü  Заохочувати спілкування з однолітками

Заохочуйте (онлайн) спілкування, розмови, можливо, навіть якісь ігри онлайн з одногрупниками

ü  Знизити очікування і вимоги

Якщо помітили, що оцінки й успішність вашого сина / дочки погіршилася — НЕ СВАРІТЬ І НЕ ТИСНІТЬ, а навпаки, зверніть увагу на ситуацію. Якщо ми ще будемо стояти у них над душею, вимагаючи тільки позитивних оцінок, то це посилить їхню тривогу, погіршить стосунки з ними. Зараз як ніколи вдалий час для перегляду і переосмислення своїх вимог стосовно дитини.

ü  Мотивувати і помічати успіхи

Не змушуємо дитину, а мотивуємо! Водночас не забуваємо відзначати її успіхи. Якщо порівнюємо, то тільки із самим собою. Навчайте дітей помічати хороше в обставинах, що склалися, розмовляйте, хваліть і підтримуйте

За матеріалами:

Аніта Вайаканті. Пам’ятка для батьків від психолога, як оптимально організувати дистанційне навчання дитини [Електронний ресурс] / ОСВІТА НОВА: [Веб-сайт]. — 2020. — Режим доступу до ресурсу: https://osvitanova.com.ua/posts/3637-pamiatka-dlia-rodytelei-ot-psykholoha-kak-optymalno-orhanyzovat-dystantsyonnoe-obuchenye-rebenka


 «Ні» командному тону в спілкуванні з підліткам

Спокійний голос краще сприймається ніж підвищений командний тон.

Дуже часто у спілкуванні з дітьми ми обираємо командний тон щоб не витрачати час на зайві пояснення та на розмірену спокійну розмову. Наприклад«Я питаю ще раз: що трапилось?», «Йди і зроби те, що я сказала!»,  «Не хочу нічого чути!». Знайомі фрази? Для дорослих вони здаються цілком виправданими, адже в них більше досвіду і, відповідно, права так розмовляти зі своїми «дітьми».

Але чи помічали ви що: чим голосніше і безкомпромісніше ваш тон, тим більше опору ви отримуєте у відповідь?

Вчені британського Університету дослідили реакцію респондентів у віці 14-15 років на одні й ті ж самі вказівки та прохання, висловлені різним тоном голосу.

Що з’ясувалося?

Дорослі, зокрема, мами, які переконували підлітків за допомогою «теплого» тону та інтонації, в якій відчувалася підтримка і заклик до співпраці, отримали кращі результати. Гірші показники виявилися у тих мам, які намагалися чинити тиск на підлітків.  

В рамках дослідження детально вивчалася реакція понад тисячі підлітків на традиційні для такого віку прохання, наприклад, виконати домашню роботу, прибратися, зібратись до навчального закладу тощо.

Якщо на спокійний, врівноважений голос діти реагували позитивно і у більшості випадків слухняно робили необхідну справу, то командний тон породжував спротив, агресію і, як наслідок, розмова перетворювалася на суперечку.

Нейтральний тон викликав загалом нейтральну реакцію, а от «теплі» інтонації виявилися найуспішнішим способом досягти бажаного.

Часто батьки забувають про це – через стрес або втому. Але це важливо для міцних стосунків у родині.






   Поради  батькам щодо підготовки до здачі ЗНО їхньої дитини

Ø Оберігайте свою дитину від надмірної тривожності, адже це може негативно вплинути на проходження тестування. Дитині завжди передається хвилювання батьків, однак через брак життєвого досвіду впоратися з ним їй значно складніше. Тож станьте для неї прикладом урівноваженості та впевненості.

Ø Підтримуйте впевненість дитини у власних силах, частіше хваліть, підбадьорюйте. Адже страх припуститися помилки підвищує ймовірність реально помилитися під час тестування.

Ø Стежте за самопочуттям дитини та графіком її навчання та відпочинку, аби вчасно запобігти перевтомі.

Ø Стежте за раціоном харчування дитини, адже під час інтенсивного розумового напруження організм, що росте й розвивається, потребує поживних речовин і збалансованого комплексу вітамінів до раціону харчування необхідно включити такі продукти: рибу, сир, горіи та курага.

Ø Допоможіть дитині навчитися орієнтуватися в часі та правильно його розподіляти. Тоді їй буде легше концентруватися протягом усього тестування. Це сприятиме її спокою й позбавить від зайвої тривожності.

Ø Напередодні іспиту забезпечте дитині повноцінний відпочинок.

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/2123-yak-pdgotuvatisya-do-zno-poradi-shklnogo-psihologa-uchnyam-batkam

 

 

 

 

 



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу