Порадник для учнів

 

Ефект кривого дзеркала

Підлітки часто відштовхують поради  та контроль батьків, вважаючи, ніби-то батьки втручаються в їх приватне вже «доросле» життя. Однак вони або кривлять душею, або помиляються, або кажуть так через недовірливі стосунки з дорослими. Часто підлітки оцінюють ситуацію поспішно не намагаючи навіть розглянути запропоновані батьками поради. Іноді, наприклад, вони змушують себе повірити у те, що їх симпатія — велике кохання і роблять через це купу дурниць. До порад і зауваженнь батьків вони ставляться агресивно, або ігнорують їх. Часто виникає бажання помсти. Зробити на зло дорослим. Буває, що ці теми сприймаються як жест недовіри, осуду чи докору.

Порада:

Частіше аналізуй слова батьків і свою реакцію на них. Уяви, якби ту ж саму пораду ти почув від друзів. І пам’ятай, що усі намагання «втрутитись» у твоє приватне життя викликані нічим іншим, як любов’ю батьків (нехай навіть іноді поради ці не зовсім обґрунтовані).











Поради щодо здачі ЗНО

Підготовка до ЗНО

  • Розпочніть з  підготовки місця для занять. Приберіть усі зайві предмети, зручно розклади все необхідне для занять.
  • Якщо приміщення буде наповнене жовтим та фіолетовим кольорами, то вони сприятимуть підвищенню розумової активності (достатньо буде картини, занавіски, серветки,  лампи, тощо).  Також цікаво зауважити, що за твердженням вчених запах лимону підвищує розумову працездатність на двадцять відсотків.
  •  Склади  план занять на кожен день.
  • Починати кращє із найважчого, але посильного. Легше і приємніше залишай на потім.
  • Чередуй заняття і відпочинк. Психологи встановили, що оптимальна тривалість заняття 30-40 хв. Максимум уваги досягається після 10-15 хв. від початку роботи. Тривалість перерв у першій половині дня  не повинна перевищувати 5-10 хв. У другій половині дня тривалість кожної наступної перерви збільшуйте на 5 хв. Не забувай у час відпочинку робити зарядку, займатися спортом, робити короткі прогулянки, допомагати батькам, тобто повністю відволікатися від навчання на короткий час. .
  • Тренуйся щоденно робити тести. Роби це із секундоміром.
  • Не потрібно заучувати напам’ять певні тексти, вчися робити короткі записи, нотатки, регулярно їх переглядай.
  • Регулярно повторюйте матеріал, бажано через 10 хв, після вивчення  нового матеріалу, а згодом через добу. Кожне  наступне повторення повиннно бути коротшим попереднього.
  • Займайся самопереконанням, Повторюй про себе «Я знаю багато, я спокійний, я впевнений, я розумний і т.д. , я напишу добре тестування».

У день перед здачею ЗНО.

     Багато хто вважає, щоб повністю підготуватися до іспитів бракує одного дня. Це неправильно.  Вже після обіду важливо  припинити готуватися, здійснити прогулянку на свіжому повітрі, прийняти душ, підготувати  одяг,  документи та все  необхідне.

У день ЗНО

·       Будь сконцентрованим. Не звертай уваги на поведінку оточуючих. Для тебе повинен існувати лише текст завдань і годинник.

·       Дій швидко, але не поспішай.  Перед тим як дати остаточну відповідь , двічі прочитай завдання, переконайся, що ти правильно зрозумів, що від тебе вимагається.

·       Спочатку берись за ті завдання, у правильності відповідей на які ти не сумніваєшся.

·       Пропускай!  Потрібно навчитися швидко пропускати важкі  і незрозумілі завдання, щоб згодом до них повернутися.

·       Читай завжди уважно завдання до кінця.  Розуміти завдання з перших слів і добудовувати закінчення за допомогою власної уяви – це надійний шлях до помилок.

·       Думай лише про поточне завдання. Коли ти бачиш нове завдання, забуть про попереднє.

·       Якщо попереднє завдання тобі не під силу, забудь про цю проблему. Наступне завдання це шанс набрати додаткові бали.

·       Використовуй методику виключення.  Якщо не знаєш правильної відповіді , то можна розпізнати усі невірні відповіді в силу їхньої абсурдності.

·       Заплануй два круги. Завжди перевіряй себе. Навіть якщо відповідь легка і однозначна на перший погляд.

·       Вгадуй. Довірся власній інтуїції і вона разом із твоїм  логічним мисленням  допоможе тобі.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу