Як побороти відчуття внутрішньої безпорадності

Що таке безпорадність ми всі добре знаємо. Кожен відчував її на собі. Коли в тебе наче є сили та можливість щось робити, але ти відчуваєш, що не в змозі діяти. Ні бажання, ні мотивації, ні чіткого розуміння “навіщо все це”, ні впевненості, що в тебе взагалі щось вийде.

Як позбутись відчуття безпорадності

Ось кілька порад, цілком робочих, які можуть посприяти тому, щоб дати собі раду:

Прийми за аксіому те, що жодна людина не в змозі контролювати все. Тож ти також. Тому визнач зону контролю, з якою зможеш справитися. Навіть якщо це просто твій побут: приготування їжі, покупка продуктів, вивчення нового місця свого перебування, пошук роботи тощо.



Злість, яку ти наразі відчуваєш, використовуй як паливо для свого внутрішнього вогню. Вона спроможна роздмухати його до такої сили, якої вистачить, щоб зрушити тебе з місця. А далі підтягнуться інші речі.



Будь-яка дія є смертельним ворогом безпорадності. Тож продовжуй робити звичні, буденні справи. Рутина в такому випадку — це порятунок.



Не вимагай від себе дуже багато. “Їж слона маленькими шматочками”. Обов’язково відзначай свої успіхи, навіть якщо це звичайна для тебе колишнього/ої прогулянка пішки у 10 000 кроків. Сьогодні вона для тебе цінніша. Відновлення контролю за своїм життям якраз і полягає у впорядкуванні свого простору через нескладні щоденні ритуали.



Те, що з тобою відбувається — це нормальна реакція на ненормальну ситуацію. Ця фраза є опорною і повертає логічне пояснення тому, що навколо. Не варто собі докоряти. Будь добрішим(-ою) до себе. Поважай свої переживання.



Навіть, якщо вважаєш, що впораєшся сам(-а), скористуйся можливістю отримати фахову допомогу. Поготів, коли усвідомлюєш, що не витягуєш самотужки. Така практика в усьому цивілізованому світі вважається проявом відповідальності та піклування про себе.



Бережи себе в собі. Пам’ятай, що наша адаптивність, адекватність та гнучка саморегуляція (простіше кажучи — вміння тримати себе в руках та давати собі раду) дуже знадобляться для післявоєнної розбудови



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу